NABÍZÍME

Normovaný ocelový

Normovaný ocelový spojovací materiál dodáváme v souladu s normami ČSN-EN-ISO, DIN-EN-ISO, DIN dále pak NFE, AEN, ASTM, PKN,GOST, LST, LSV, UNI, BSI, BSW atd v pevnostních třídách 4.6, 4.8, 5.6, 5.8, 8.8, 10.9, 12.9 případně také šrouby dle DIN-EN-ISO 912 pevnosti 11.9 a 14.9.

Normovaný nerezový

Normovaný nerezový spojovací materiál dodáváme v souladu s normami ČSN-EN-ISO, DIN-EN-ISO, DIN dále pak NFE, AEN,BSI, BSW atd. v jakostních třídách A1, A2, A2-70, A2-80, A4-70, A4-80, A4 1.4571 atd.

Normovaný mosazný

Normovaný mosazný spojovací materiál dodáváme v souladu s normami ČSN-EN-ISO, DIN-EN-ISO, DIN dále pak NFE, BSI, BSW. Materiálové provedení na specifický požadavek je možné zajistit i v mědi a bronzu.

Normovaný polyamidový

Normovaný polyamidový spojovací materiál dodáváme v souladu s normami ČSN-EN-ISO, DIN-EN-ISO, DIN dále pak NFE, BSI, BSW. Materiálové provedení přírodní a černý polyamid 6.6, polyetheretherkotonosná vlákna PEEK „R“, přírodní polypropylen, průsvitný polykarbonát, kombinace polyamidu nebo polyphtalamid se skelnými vlákny atd.

Normovaný titanový

Normovaný titanový spojovací materiál dodáváme v souladu s normami ČSN-EN-ISO, DIN-EN-ISO, DIN dále pak BSI, BSW.

  • Normovaný a nenormovaný stavební spojovací, kotevní a upevňovací materiál pro mostní, důlní a ocelové konstrukce, telekomunikační stožáry, vyhlídkové věže, železniční svršky, solární elektrárny atd.
  • Normovaný a nenormovaný spojovací a upevňovací materiál pro dřevozpracující průmysl, dřevěné a sádrokartonové konstrukce, výrobce plastových oken, dřevostavby, truhláře, tesaře, podlaháře a nábytkáře.
  • Normované a nenormované nýty, přivařovací šrouby, lisovací šrouby a můstky, zálisky do plastů a pryže, bezpečnostní šrouby a vruty, závitové vložky a pouzdra včetně instalačního a aplikačního nářadí a nástrojů atd.

Speciální spojovací materiál

Speciální spojovací materiál pro těžební, energetický, chemický, petrochemický, průmysl a těžké strojírenství. Partnerům spolu s dodáním zboží nabízíme kompletní servis včetně technického poradenství, zajištění dokumentace, potřebných zkoušek a testů, které jsou dokladovány vydáním příslušného atestu apod.

Výkresové dílce dodáváme na základě výkresové dokumentace zákazníka. V případě, že zákazník nedisponuje vlastním konstrukčním a technologickým zázemím, zajistíme v rámci technicko-dodavatelského servisu jak návrh samotného spoje, včetně kompletní technické dokumentace až po samotný spojovací prvek.

Technologické procesy

Technologickými procesy při výrobě výkresových dílů jsou především tváření za studena, za tepla CNC třískové a konvenční obrábění, lisování na jednoduchých, nebo postupných lisovacích nástrojích, pěchování atd. s následným tepelným zušlechtěním. U ocelových výrobků se jedná o neutrální, izotermické, bainitické, termální, indukční a dvojí kalení, dále pak popouštění, žíhání, žíhání se snížením vnitřního pnutí, normalizační žíhání, iontová implantace. U nerezavějících materiálu potom precipitační vytvrzování.

Ostatní materiál

Ostatní materiál dodáváme v rámci kanbanových dodávek. Jedná se především o obalový, svářecí, drobný elektrotechnický, pryžový a plastový materiál, pracovní a technické pomůcky, lepidla, nářadí, nástroje, hydraulické a pneumatické spojky, šroubení a hadice, brusný spotřební materiál, konzervační přípravky a maziva.

Povrchové úpravy: plně v souladu s normou ČSN EN ISO 4042:1999, ČSN EN ISO 10683:2000 a Evropskou směrnicí EU2002/95/EC platnou od 1.7.2006 zakazují používání Ch6 (šestimocný chróm), Cd (kadmium) pro povrchové úpravu kovů, zajišťujeme nejmodernější povrchové úpravy na námi dodávaný materiál. Jedná se o především o povrchové úpravy neelekroliticky vylučovaných povlaků s mikrolamelami zinku technologie DELTA MKS, DELTA Protekt, DELTA Seal, Geomet, který postupně nahrazuje první formu těchto moderních povrchovývh úprav, Dacromet.

Další služby

Dále pak galvanické a žárové zinkování, niklování, veralizace, chromování, pomosazení, pomědění, postříbření, pozlacení, eloxování, brynýrování, fosfátování, Sursulf, Oxinit a jejich kombinace Arcor atd. Většinu povrchových úprav lze pak pro další zvýšení korozní odolnosti a usnadnění samotné aplikace při montáži opatřit impregnací, která uzavře póry v samotné povrchové úpravě. Tento vytěsňovací lak, může být jednak naprosto suchý, nebo naopak může obsahovat kluzné mazivo. Impregnace je bezbarvá.

Zajišťovací a utěsňovací systémy typu Tuflok a Eslok usnadňující velkosériovou montáž a zaručující vysokou bezpečnost spoje proti povolení při vibracích. Tmely chrání šroubový spoj proti zatečení tekutiny mezi samotné závitové břity, čímž vyloučí vnitřní korozi spoje a zaručí tak jeho dlouhodobou rozebiratelnost. Aplikace těchto tmelů se prování nanesením příslušné vrstvy na závit šroubu, automatickým technologickým procesem, který zaručí nanesení tmelu v přesném poměru.